HUNDEGALLERI DIVERSE

Støtt oss med DIN grasrotandel

Det kan være dårlig mobildekning i enkelte terreng.
Alle klokkeslett er når meldingen er kommet inn, og kan variere med reelt klokkeslett.
Innkomne bilder fra prøvedagen legges ut på Telemark harehundklubbs Facebookside og arrangementet Dunkerpokalen 2020.

Prøvetid lørdag: 08.00 - 16.00, søndag 07.00 - 15.00 (pga klokka stilles til vintertid)


1001 NO45578/12 NORD J(D)CH N SE UCH Nordshaugs GARD
, Eier: Ølstøren, Stian Koteng, Fører: Ølstøren, Stian Koteng
Dag 1: Dommer: Jan Helge Øygarden, Terreng: Lundarvollen

  • Slipp kl 08.00
  • Fot kl 08.02
  • Uttak kl 08.17
  • Haren sett kl 08.55 og losen går
  • Premielos
  • Full tid
  • Slipp nr 2 kl 11.30
  • Fot kl 11.32
  • Uttak kl 11.57

Dag 2: Dommer: Arne Gunnar Tollehaugen, Terreng: Høystul

  • Los kl 07.20 
  • Hare sett, kvit og fin
  • Tap kl 08.18
  • Dødtap
  • Nytt slipp
  • Ny fot kl 09.54
  • Ny los kl 10.30
  • Haren sett, ganske brun
  • Har hatt tap, men er igang igjen
  • Premielos
  • Full tid 

 

1002 NO48574/13 N J(D)CH N UCH Hagheimen's Karna, Eier: Aas, Jon, Fører: Aas, Jon
Dag 1: Dommer: Gunleik Hauge, Terreng: Birtedalen

  • Slipp kl 08.00
  • Fot kl 08.23
  • Kobla
  • Nytt slipp kl 11.35
  • Los kl 11.38
  • Sett hare kl 11.40
  • Tap i vei kl 12.04
  • Kobla og avsluttet for dagen kl 13.46

Dag 2: Dommer: Kjell Jan Moseid, Terreng: Åbø

  • Fot
  • Los kl 07.40
  • Premielos
  • Kvit hare sett kl 08.58
  • Full tid, tapsfritt
  • Koblet kl 10.05, ropt inn fra full los på 300m
  • Forflytter før nytt slipp

 

1003 NO46735/15 N J(D)CH Anton, Eier: Volden, Jon Magne, Fører: Volden, Jon Magne
Dag 1: Dommer: Odd Hansen, Terreng: Nissedal 1

  • Fot kl 08.50 
  • Uttak, hare sett
  • Premielos
  • Gjentak

Dag 2: Dommer: Thorleif Øverland, Terreng: Kostveitheii

  •  Fot kl 07.55

 

1004 NO48257/16 N J(D)CH Hs Hauk, Eier: Stikbakke, Martin, Fører: Stikbakke, Øystein
Dag 1: Dommer: Kjell Jan Moseid, Terreng: Åbø

  • Fot kl 08.50
  • Los kl 09.05
  • Tap kl 10.00
  • Gjentak kl 11.21
  • Premielos
  • Tap kl 11.50
  • Dødtap kl 13.20
  • Koblet, nytt slipp

Dag 2: Dommer: Jørn Heiland, Terreng: Nissedal 2

  • Slipp kl 07.05
  • Fot
  • Los kl 07.20
  • Hare sett
  • Tap kl 07.30
  • 90 minutter tap, så da starter vi på blanke ark
  • Nytt uttak
  • Hare sett
  • Lite tap, men nå går losen igjen og haren sett igjen
  • Hare sett på veien igjen
  • Koblet
  • Nytt slipp kl 11.45
  • Fot
  • Kl 12.40 melder dommer at hunden er halt, og blir dermed koblet.
  • Dagen avsluttes.

 

1007 NO40383/18 Gåvålias Bella, Eier: Pedersen, Hans Christian, Fører: Pedersen, Hans Christian
Dag 1: Dommer: Arne Gunnar Tollehaugen, Terreng: Høystul

  • Slipp kl 08.00
  • Fot kl 08.20
  • Fortsatt fot som er litt svak og flekkvis, kl 09.59
  • Ny fot kl 10.35 Facebook
  • Los 
  • Hare sett kl 13.07
  • Premielos
  • Tap for ei god stund siden kl 15.44

Dag 2: Dommer: Odd Hansen, Terreng: Nissedal 1

  • Fot kl 07.36
  • Los kl 07.45
  • Premielos

 

1008 NO42496/15 N UCH N J(D)CH Gåvålias Klang, Eier: Gravrok, Ingar, Fører: Gravrok, Ingar
Dag 1: Dommer: Kenneth H. Johnsen, Terreng: Seljordsheia

  • Fot kl 08.20 
  • Uttak kl 08.29
  • Tap kl 09.38
  • Los igjen nå kl 09.51
  • Hare sett kl 10.19
  • Premielos
  • Full tid
  • Nytt slipp kl 13.20
  • Koblet og avsluttet kl 14.08

Dag 2: Dommer: Sverre Rinden, Terreng: Øymarka

  • Slipp kl 07.00 
  • Fot kl 07.15
  • Los kl 07.19
  • Hare sett kl 07.25
  • Losen går, jasen sett for andre gang
  • Premielos, liten brun jase, sett 4 ganger
  • Tap
  • Gjentak med beskrik kl 10.28
  • Full tid
  • Kobla og avsluttet kl 13.00

 

1011 X-50204/12 N J(D)CH Gjermaa's Lissie, Eier: Fremgård, Asle Michael, Fører: Fremgård, Asle Michael
Dag 1: Dommer: Kai Ole Lid, Terreng: Førstaul

  • Slipp kl 08.00
  • Snøføre
  • Fot kl 09.25
  • Kl 12.00 passert, fortsatt fot, intet uttak
  • Uttak kl 13.29
  • Premielos

Dag 2: Dommer: Leif Rune Andersson, Terreng: Røyslidalen

  • Fot kl 08.15

 

1014 NO52239/13 N UCH N J(D)CH NJV-14 Trollfossens KG Losi, Eier: Homdrom, Knut, Fører: Homdrom, Knut
Dag 1: Dommer: Leif Rune Andersson, Terreng: Røyslidalen

  • Fot kl 08.05
  • Los kl 08.14
  • Premielos
  • Koblet og avsluttet
  • Dommeren har hatt en fin dag på skogen med dunker og vil hilse til guttane med finskstøvere i Fyresdal :)

Dag 2: Dommer: Jan Helge Øygarden, Lundarvollen

  • Fot kl 07.25
  • Uttak kl 07.58
  • Gjentak kl 09.06 etter ett tap
  • Haren sett
  • Premielos
  • Koblet kl 09.40
  • Nytt slipp kl 09.50
  • Nytt uttak kl 11.12
  • Losen går veldig bra, hare sett 3 ganger på kort tid
  • Premielos
  • Stor kvit hare sett for 6 gang

 

1015 NO33893/15 N SE J(D)CH RR Tanja, Eier: Kvisler, Øystein, Fører: Kvisler, Øystein
Dag 1: Dommer: Jørn Heiland, Terreng: Nissedal 2

  • Slipp kl 08.00
  • Fot kl 08.10
  • Uttaket lar vente på seg, så da er det godt med en bålvarme, bilde på Facebook
  • Uttak kl 10.04
  • Tap kl 10.32
  • Koblet og forflytter seg for å prøve ny fot
  • Nytt slipp kl 11.55
  • Ny fot kl 12.00
  • Los kl 12.24
  • Losharen sett kl 12.32
  • Losen går og haren sett igjen kl 12.42
  • Veitap kl 13.05
  • Gjentak
  • Losdyr sett
  • Dunkern jager så hardt at haren har gått fra brun til hvit..
  • Nytt veitap kl 14.55
  • Koblet og avsluttet
  • Dommerens oppsummering: vært ute med en god dunker i dag, men har vært litt stang ut. 


Dag 2: Dommer: Olav Gjersund, Terreng: Grønliheia

  • Los kl 07.28
  • Premielos
  • Nytt uttak kl 13.42

 

1016 NO38208/16 N UCH N J(D)CH Sprint, Eier: Berger, Jon Atle, Fører: Berger, Jon Atle
Dag 1: Dommer: Bjarne Oppegård, Terreng: Kleivgrend

  • Fot kl 08.25
  • Uttak kl 09.57
  • Losen går kl 10.16, bilde på Facebook
  • Premielos
  • Dødtap
  • Forflytning og nytt slipp
  • Prøva avsluttet kl 14.20

Dag 2: Dommer: Kenneth H. Johnsen, Terreng: Seljordsheia

  • Veldig dårlig dekning i terrenget
  • Ingen fot..
  • Kl 12.33 melder dommer at hunden jobber bra, men kommer ikke i fot..
  • Avsluttet

 

1017 NO45226/13 N J(D)CH Mt Bayaz, Eier: Kristiansen, Torbjørn, Fører: Kristiansen, Torbjørn
Dag 1: Dommer: Thorleif Øverland, Terreng: Kostveitheii

  • Fot
  • Uttak kl 10.24
  • Full tid
  • Nytt slipp kl 13.10
  • Fot kl 13.20
  • Uttak kl 13.54
  • Hare sett
  • Tap kl 14.07

Dag 2: Dommer: Tom Thunberg, Terreng: Skålid

  • Los kl 08.52

 

1018 NO41560/17 Embla, Eier: Brokerud, Erik, Fører: Brokerud, Erik
Dag 1: Dommer: Tom Thunberg, Terreng: Skålid

  • Dårlig mobilforhold i terrenget
  • Uttak 08.55, skareføre

Dag 2: Dommer: Gunleik Hauge, Terreng: Birtedalen

  • Slipp kl 07.00
  • Fot kl 07.06
  • Los kl 07.09, hare sett
  • Kobla kl 10.40
  • Nytt slipp kl 10.49
  • Kobla og avslutta kl 13.35

 

1019 X-55472/14 N J(D)CH Cindy, Eier: Gundersen, Per Ivar, Fører: Gundersen, Per Ivar
Dag 1: Dommer: Olav Gjersund, Terreng: Grønliheia

  • Fot
  • Uttak
  • Premielos

Dag 2: Dommer: Sven Tore Kittilsen, Terreng: Årmotdalen

  • Slipp kl 07.00
  • Fot kl 07.10
  • Los kl 07.30
  • Tap kl 07.50
  • Los kl 10.27
  • Koblet kl 12.53

 

1021 NO48567/13 N J(D)CH Hagheimen's Storm, Eier: Rønning, Per Magne, Fører: Kirkaunet, Arne Marius
Dag 1: Dommer: Sven Tore Kittilsen, Terreng: Årmotdalen

  • Slipp
  • Fot kl 08.00
  • Los kl 08.04
  • Tap kl 08.20
  • Hare sett i vei kl 08.43, Øverland
  • Dødtap
  • Koplet, nytt slipp
  • Fot kl 11.36
  • Los kl 11.52
  • Hare sett
  • Dagen er ikke enkel.. Los i berg, hunden utreder
  • Los, hare sett
  • Los i berg kl 14.18
  • Los
  • Koblet kl 16.00

Dag 2: Dommer: Kai Ole Lid, Terreng: Førstaul

  • Slipp kl 07.00
  • Fot kl 08.05
  • Barmark
  • Ser ut til å være en meget svak fot kl 09.40, vi forflytter oss
  • Storm leter, men finner ingen fot kl 11.40. Passerer beiteplass, ingen lukt
  • Los kl 13.34, haren sett
  • Haren nesten hvit, sett kl 13.45, Storm ett minutt etter
  • Haren sett kl 13.56
  • Tap kl 14.00
  • Gjentak med beskrik kl 14.36
  • Haren sett for 4.gang

 

1022 NO48833/17 N J(D)CH Slengslias Fera, Eier: Rønning, Silje, Fører: Rønning, Per Magne
Dag 1: Dommer: Sverre Rinden, Terreng: Øymarka

  • Slipp kl 08.00
  • Fot kl 08.05
  • Los kl 09.15, haren sett i uttaket
  • Tap
  • Nytt slipp
  • Ny fot kl 12.00
  • Los kl 12.09
  • Premielos

Dag 2: Dommer: Bjarne Oppegård, Terreng: Kleivgrend

  • Fot kl 07.15
  • Foreløpig stille kl 09.25 
  • Uttak kl 09.35
  • Haren sett rett etter uttaket, nesten helt hvit 
  • Tap
  • Forflytning til bedre terreng
  • Nytt slipp kl 11.00
  • Ikke funnet ny fot kl 13.10
  • Koblet og avsluttet kl 14.30