HEDERSTEGN

Støtt oss med DIN grasrotandel

Dommerliste med trekking.pdf

Prøvetid 8-15

Premieutdeling Lørdag 4.12 for støver og småhund med middag. Påmelding til (sms\ring) Tlf 97000265 dette er et tilbud alle medlemmer uavhengig av deltakelse på klubbmesterskap. Gratis Julemiddag men drikke betales av den enkelte. 

Småhund klubbmester kåres etter NM tabell.

Kontaktperson klubbmesterskap Jørn Heiland telefon 41620351.

Alle klokkeslett er når meldingen er kommet inn, og kan variere med reelt klokkeslett.
Innkomne bilder fra prøvedagen legges ut på Telemark Harehundklubbs Facebookside. Prøvetid: 08.00 - 16.00 begge dager


Landskamp Norge- Sverige:

1012 luzernerstøver SE30868/2014 RR SEJCH SEUCH Borgarbergets Iza, eier/fører: Roger Andersson, Sverige
Dag 1 Dommer: Gunleik Hauge  Terreng: Kvålsgrend

  • kl 06.23 kom første melding fra dommeren om at nå er det frokost!
  • Slipp kl 08.03
  • Fot kl 08.10
  • nytt slipp kl 12.55 
  • fot kl 13.05
  • kl 15.12 koblet og avsluttet for dagen

Resultat: 15 premiepoeng, 18 konkuransepoeng 

Dag 2: Dommer: Geir Holtet Johansen  Terreng: Gausbu  Kjentmann: Asbjørn Rinden

  • Slipp kl 08.15
  • fot kl 08.36
  • uttak kl 08.49
  • premielos
  • dødtap
  • koblet og nytt slipp
  • kl 12.45 ny fot
  • kl 12.47 uttak
  • hare sett to ganger
  • kl 14.03 hare sett
  • kl 15.50 koblet og avsluttet

 

1013 luzernerstøver NO41317/16 Rg Bonni, eier/fører: Marcus Frandsen, Norge
Dag 1 Dommer: Leif Rune Andersson  Terreng: Kostveitheii   Kjentmann: Birger Rinden

  • Slipp kl 08.04
  • fot kl 08.12
  • kl 08.24 uttak, hare sett
  • Premielos
  • full tid

Resultat: 184 premiepoeng, 191 konkurransepoeng 

Dag 2: Dommer: Olav Edvardsen  Terreng: Nissedal 1  Kjentmann: Terje Nordbø

  • Fot kl 08.38
  • Los, hare sett kl 08.42
  • 51 minutter los
  • tap
  • nytt slipp kl 11.00

 

1014 luzernerstøver SE18261/2018 RR SEJCH Trädgårds Gunnar, eier/fører: Patrik Nilsson, Sverige
Dag 1 Dommer: Olav Helge Stemkjær  Terreng: Åbø   Kjentmann: Olav Groven

  • Slipp kl 08.00
  • Fot kl 08.01
  • los kl 08.25
  • Premielos
  • Full tid
  • nytt slipp kl 11.30
  • fot kl 12.30
  • los kl 12.38
  • hund koplet kl 13.31

Resultat: 189 premiepoeng, 196 konkurransepoeng 

Dag 2: Dommer: Simen Are Melfald  Terreng: Birtedalen

  • Slipp kl 08.00
  • Fot kl 08.00
  • Los kl 08.00
  • 60 minutter, premielos
  • 90 minutter, dommeren skriver at denne svensken er potensielt ny norsk jaktchampion
  • kl 10.34 kommer følgende melding fra dommeren: "Med fare for at noen kan tro at det er en svenskevits, så har vi nå full tid på Gunnar, -nu kjør vi jævlar"
  • nytt slipp
  • ny fot
  • ny los
  • koblet i los
  • prøven avsluttes 

 

1015 luzernerstøver SE17537/2017 N UCH Frostvallens Smuggler, eier/fører: Jan Erik Haugsrud, Norge
Dag 1 Dommer: Sverre Rinden  Terreng: Tjønnegrend 

  • kl 08.33 melder dommer at hunden har fot 
  • kl 14.00 intet nytt, hunden har gått i fot i hele dag
  • rett før kl 15: der kom uttaket!
  • kl 15.44: losen går, kvit jase (hare) sett sju ganger til nå
  • koblet kl 16.00

Resultat: 130 premiepoeng, 137 konkuransepoeng 

Dag 2: Dommer: Arnt Georg Skeibrok  Terreng: Nissedal 2  Kjentmann: Tor Einar Tveit

  • kl 08.09 melder dommeren at hunden er sluppet
  • fot kl 08.28
  • kl 14.11 koblet og prøven avsluttet

 

1016 luzernerstøver SE17794/2018 RR SEJCH Axemmy's Sari, eier/fører: Urban Nyberg, Sverige
Dag 1 Dommer:  Terreng:

  • Starter ikke på prøven

Dag 2 Dommer:  Terreng:

  • Starter ikke på prøven

 

1017 luzernerstøver NO42412/13 N J(D)CH NUCH Valdo, eier/fører: Thorleif Øverland, Norge
Dag 1 Dommer: Jan Helge Øygarden  Terreng: Lundarvollen

  • Slipp kl 08.00
  • Fot kl 08.02
  • los kl 08.50
  • kl 09.40 kommer en melding fra dommeren om at Valdo sliter med vegtap, det er dårlig vitring på veien i dag
  • kl 11.18 meldes det om premielos, haren er mye på vegen, noe som er vanskelig i dag
  • kl 12.39 melder dommer om at hunden er koblet og nytt slipp
  • kl 12.43 ny fot

Resultat: 148 premiepoeng, 156 konkurransepoeng 

Dag 2:  Dommer: Arne Gunnar Tollehaugen  Terreng: Høystul

  • kl 09.21 melder dommeren at Valdo er i fot
  • kl 11.28 ny og bedre for for Valdo
  • los
  • tap og dødtap
  • prøver noe nytt
  • kl 12.47 ny fot
  • fortsatt fot kl 13.38
  • kl 15.19 ingen ny los, så Valdo avslutter for i dag

 

1018 luzernerstøver SE18724/2013 RR SE JCH SE UCH Meja, eier/fører: Anders Johansson, Sverige
Dag 1 Dommer: Geir Holtet Johansen  Terreng: Gausbu   Kjentmann: Asbjørn Rinden

  • Slipp kl 08.15
  • fot kl 08.18
  • uttak kl 08.28
  • kl 08.35 sender dommeren melding om at han har sett haren
  • kl 09.06 hare sett
  • kl 11.12 full tid
  • kl 11.45, nytt slipp
  • kl 13.45 koblet og avsluttet

Resultat: 178 premiepoeng, 184 konkurransepoeng 

Dag 2:  Dommer: John Bærø  Terreng: Breivik  Kjentmann: Sverre Libjå

  • kl 10.38 er det stille og rolig 

 

Øvrige deltakere EP 46-21080:

1001 hamiltonstøver NO45236/19 RR Nordsetåsens Thea, eier/fører: Sven Tore Kittilsen
Dag 1 Dommer: Simen Are Melfald  Terreng: Birtedalen

  • Slipp kl 08.00
  • Fot kl 08.15
  • los kl 09.50
  • 60 minutter tapsfri premielos, losen går videre
  • 70 minutter los
  • tap
  • kl 14.37 kommer det melding fra dommer om at hunden er koblet

Resultat: 128 premiepoeng, 134 konkurransepoeng 

Dag 2: Dommer: Jan Helge Øygarden  Terreng: Lundarvollen

  • Slipp kl 08.08
  • fot kl 08.09
  • Uttak kl 08.25
  • premielos, haren sett to ganger på kort tid
  • kl 10.49 melder dommeren om tap, bikkja jobber på
  • koblet og nytt slipp kl 11.35
  • ny fot kl 12.25
  • nytt uttak kl 12.49
  • kl 13.54 jobber på tap
  • kl 14.37 hunden er koblet og prøven avsluttes

 

1002 finskstøver NO42071/13 NUCH N J(D)CH Ossi, eier/fører: Harald Sandbakken
Dag 1 Dommer: Olav Edvardsen Terreng: Nissedal 1   Kjentmann: Terje Nordbø

  • Fot kl 08.10
  • kl 09.03 melder dommeren om los
  • Hare sett, premielos
  • 90 minutter los passert
  • kl 11.02 tap
  • gjentak
  • fulltid på Ossi!
  • nytt slipp kl 12.30
  • fot kl 12.45
  • avsluttet kl 14.30

Resultat: 186 premiepoeng, 194 konkurransepoeng 

Dag 2:  Dommer: Olav Helge Stemkjær  Terreng: Åbø  Kjentmann: Olav Groven

  • Slipp kl 08.00
  • fot kl 08.10
  • los kl 08.47
  • premielos
  • hund koblet kl 10.46
  • nytt slipp kl 11.11
  • fot kl 11.15
  • los kl 11.22
  • hare sett kl 11.34
  • hare sett for andre gang kl 11.53
  • premielos
  • kl 14.24 melder dommeren at Ossi har full tid
  • hunden koblet kl 14.30

 
1003 finskstøver NO48611/18 Nemo, eier: Thorleif Øverland, fører: Jacob Olimstad

Dag 1 Dommer: Arne Verpe  Terreng: Lonås   Kjentmann: Bjørn Geir Storåslid

  • Slipp kl 08.00
  • fot kl 08.45
  • los kl 9.15
  • avslutta kl 14.10

Resultat: 70 premiepoeng, 74 konkurransepoeng 

Dag 2:  Dommer: Leif Rune Andersson  Terreng: Kostveitheii  Kjentmann: Birger Rinden

  • Slipp kl 08.00
  • fot kl 11.15
  • uttak kl 12.23
  • Full tid
  • prøven er avsluttet

 

1004 finskstøver NO48237/18 Frøya, eier/fører: Per Sandåker
Dag 1 Dommer: Arne Gunnar Tollehaugen Terreng: Høystul

  • fot kl 08.15
  • losen går kl 08.32
  • kl 08.46 melder dommer slutt los på ukjent losdyr
  • kl 10.04 hunden går i fot
  • tilbakemelding fra dommeren kl 14.56: stille
  • avsluttet

Resultat: 16 premiepoeng, 20 konkurransepoeng 

Dag 2:  Dommer: Sverre Rinden Terreng: Tjønnegrend

  • Kl 08.14 melder dommeren at hunden er sluppet og har fot
  • kl 10.23 har Frøya los
  • tap kl 11.16 
  • ny los 

 

1005 luzernerstøver NO37860/18 NUCH ØA Daysi, eier/fører: Dag Haugen
Dag 1 Dommer: Morten Gaathaug Terreng: Førstaul   Kjentmann: Magne Ljosdal

  • fot kl 08.00
  • los kl 08.22, hare sett, tap nå 
  • kl 10.52 dommeren melder om gjentak
  • premielos
  • full tid

Resultat: 175 premiepoeng, 181 konkurransepoeng 

Dag 2:  Dommer: Gunleik Hauge  Terreng: Kvålsgrend

  • Slipp kl 08.00
  • fot kl 08.10
  • premielos kl 13.01
  • kl 14.29 koblet, og avsluttet for dagen

 

1006 hamiltonstøver NO44325/16 RR N SE UCH N J(D)CH Voredalens Cash Pax, eier/fører: Kjell Tore Mogen
Dag1 Dommer: John Bærø Terreng: Breivik  Kjentmann: Sverre Libjå

  • kl 10.35 er det foreløpig ingen ting å melde.

Resultat: 16 premiepoeng, 20 konkurransepoeng 

Dag 2:  Dommer: Kai Ole Lid  Terreng: Storli  Kjentmann: Olav Råmunddal

  • slipp kl 08.00
  • fot kl 08.05
  • fortsatt stille kl 09.50
  • stillheten rår fortsatt kl 10.30, men det er nydelig sol og utsikt, med ørlite nysnø
  • uttak kl 11.27
  • haren sett kl 11.52, med Cash Pax ett minutt etter
  • haren dro på langtur etter veien, hunden henger på
  • 60 minutter passert og haren sett for andre gang
  • koblet og avsluttet kl 14.20

 

1007 dunker NO40117/18 NUCH Vimsbygdas Hønter, eier/fører: Øystein Oland
Dag 1 Dommer: Ole Johan Svihus  Terreng: Øymarka

  • Slipp kl 08.14.
    Dommer melder også at det er mange vindfall av trær etter gårsdagens kraftige vindsom gjør det litt trøblete å komme fram.
  • kl 09.42: hunden markerer svak og flekkvis fot, men er ikke kommet i skikkelig fot enda.. men hunden jobber på
  • kl 10.36 er hunden i fot
  • los kl 13.11
  • kl 13.32 haren dro rett ut og inn i hyttefeltet, nå har hunden tap på vei
  • kl 13.48 gjentak
  • kl 14.15 haren sett på vei med hunden rett bak.. dette går unna
  • tap siden 14.21
  • avsluttet kl 16.03

Resultat: 90 premiepoeng, 97 konkurransepoeng

Dag 2:  Dommer:  Terreng:

  • Starter ikke dag 2
     

1008 finskstøver NO42283/19 B Ø Mali, eier/fører: Frank Ove Lia
Dag 1 Dommer: Arnt Georg Skeibrok  Terreng: Nissedal 2   Kjentmann: Tor Einar Tveit

  • kl 08.15 melder dommeren at hunden er sluppet
  • kl 08.16 fot
  • kl 08.57 melder dommeren om fot
  • kl 09.13 er hunden i los
  • dommer melder om veitap kl 10.41
  • Nytt slipp kl 10.58
  • kl 11.06 fot
  • kl 13.58 kommer ny melding om los
  • kl 14.53: hare sett, kvit og fin
  • premielos

Resultat: 169 premiepoeng, 178 konkurransepoeng 

Dag 2: Dommer: Roy Otto Fredriksen  Terreng: Hukmoen  Kjentmann: Arnfinn Haugan

  • kl 08.36 melder dommeren at Mali har fot
  • kl 12.08 kommer tilbakemelding om kun svake foter for Mali

 

1009 finskstøver NO47188/16 N J(D)CH NUCH K.G. Senta, eier/fører: Knut Homdrom
Dag 1 Dommer: Kenneth H. Johnsen  Terreng: Sejordsheii

  • Slipp kl 08.00
  • fot kl 08.34
  • los kl 09.52
  • kl 11.00 premielos
  • kl 12.10 et lengre tap
  • kl 12.52 los, ny hare
  • kl 13.42 koblet, nytt slipp, ny terrengdel
  • fot kl 13.44
  • koblet kl 15.55, prøven avsluttes

Resultat: 128 premiepoeng, 136 konkurransepoeng 

Dag 2:  Dommer: Bjørn Morten Gaathaug  Terreng: Førstaul  Kjentmann: Magne Ljosdal

  • fot kl 08.10
  • los kl 08.20
  • premielos
  • kl 13.57 sendte dommer melding om at hunden er koblet og prøven avsluttet

 

1010 dunker NO45136/15 Moi, eier/fører: Gunnar Johansen
Dag 1 Dommer: Kai Ole Lid  Terreng: Storli   Kjentmann: Olav Råmunddal

  • slipp kl 08.00
  • fot kl 08.20
  • los kl 08.54
  • haren sett kl 09.03
  • Moi har passert 60 minutter med los
  • Hunden sliter, men holder i gang. 
  • 90 minutter los passert
  • Moi har full tid
  • koblet og avsluttet kl 13.15

 Resultat: 181 premiepoeng, 187 konkurransepoeng

Dag 2:  Dommer: Kenneth H. Johnsen  Terreng: Seljordsheii

  • Slipp kl 08.00
  • fot kl 08.30
  • kl 11.00 hund koblet og byttet terrengdel
  • kl 12.05 ny fot
  • kl 14.57 los
  • kl 16.00 hund koblet og prøven avsluttes

 

1011 finskstøver NO47997/18 Rikko, eier/fører: Stein Inge Rinden
Dag 1 Dommer: Roy Otto Fredriksen  Terreng: Hukmoen   Kjentmann: Arnfinn Haugan

  • Kl 08.19 melder dommeren at Rikko er i fot
  • Dårlig mobildekning i terrenget

Resultat: 51 premiepoeng, 55 konkurransepoeng 

Dag 2:  Dommer: Arne Verpe  Terreng: Lonås  Kjentmann: Bjørn Geir Storåslid

  • slipp kl 08.00
  • fot kl 09.30