Hjem

Støtt oss med DIN grasrotandel

Prøvetid 08.00-16.00 begge dager. Dreiebok kjøres til kl 16.00.

Det er dårlig mobildekning i noen av terrengene.

Katalog nr: 1002 Hundens navn: NO48535/13 T.k Enya, drever Fører: Bjørn Andre Svela
Dag 1 Terreng: Risør (Omland) Dommer: Peder Arnt Næs
Forløp: kl 08.12 meldes det om los, full tid rådyr, koblet, nytt slipp kl 10.00, ny los kl 10.38,    103 NM-poeng
Dag 2 Terreng: Elvik Dommer: Lars Omdal
Forløp: fot, premielos

 

 

Katalog nr: 1003 Hundens navn: NO51512/11 Hs Raiko, drever Fører: Kjell Tore Lauve
Dag 1 Terreng: Årnes Dommer: Geir Helge Espeseth
Forløp:  15 NM-poeng
Dag 2 Terreng: Hof Dommer: Frode Moen
Forløp: 90 min los rådyr, koblet og i gang med ny los, 

 

 

Katalog nr: 1004 Hundens navn: NO51356/13 Turbo Bayass av Rabbohaugen, beagle Fører: Johan Haugen
Dag 1 Terreng: Nenset Dommer: Geir Holtet Johansen
Forløp: slipp kl 08.03, fot kl 08.05,   15 NM-poeng
Dag 2 Terreng:Høen Dommer: Birger Steen
Forløp: slipp kl 08.00, los kl 08.03, legger av og kommer inn etter få minutter, hunden koblet med hue inne i et revehi, 

 

 

Katalog nr: 1005 Hundens navn: SE52834/2014 Brisco, drever Fører: Anders Kristian Asdal
Dag 1 Terreng: Hof Dommer: Frode Moen
Forløp:  68 NM-poeng
Dag 2 Terreng: Stulen Dommer: Kenneth H. Johnsen
Forløp: jobber i harefot, gitt opp harefoten, hunden søker meget bra i nye terrengdeler, los 10.32, fulltid rådyr, flyttet til ny terrengdel, ny los kl 12.43, konstantert rådyr, fulltid, koblet og avsluttet

 

 

Katalog nr: 1006 Hundens navn: NO52599/12 Bergeråsen's Hulda, drever Fører: Rune Hedegart
Dag 1 Terreng: Tvedalen Dommer: Tom Thunberg
Forløp: kl 09.16 meldes det om los og rådyr sett,  108 NM-poeng
Dag 2 Terreng: Eieseter Dommer: Gunnar Kristiansen
Forløp: slipp kl 08.00, fot, koblet på harefoten, nytt slipp, uttak på rådyr, losdyret sett, fulltid, er nede for å koble hunden, hunden blåst av i los, på vei til nytt slipp, nytt slipp, ny fot, ny los, rådyr sett i los nr 2, 90 min rådyr på los nr 2, ropt inn i los, på vei til nytt slipp, nytt slipp, ropt inn fra harefot, og avsluttet

 

 

Katalog nr: 1007 Hundens navn: NO32881/13 Haresporet's Nix-nikita, drever Fører: Finn Hvalsbråten
Dag 1 Terreng: Skjelbredstrand Dommer: Sven Tore Kittilsen
Forløp: slipp kl 08.00, fot kl 08.20, los kl 08.44, premielos, filmet rådyret, fulltid, hunden koblet, nytt slipp, los kl 12.30, premielos, koblet  102 NM-poeng
Dag 2 Terreng: Brunlanes Dommer: Olav Helge Stemkjær
Forløp: fot 08.30, los kl 08.57, full tid rådyr, nytt slipp kl 11.45, fot kl 12.10, los kl 12.47, koblet kl 14.50,

 

 

Katalog nr: tors 1011/fre 1012  Hundens navn: NO54571/12 Mira, drever Fører: Tommy Tande
Dag 1 Terreng: Moholt Dommer: Tommy Andersen
Forløp: slipp kl 08.00, skarpt føre på åpne områder, uttak rådyr kl 08.20, fulltid, koblet og avsluttet  65 NM-poeng
Dag 2 Terreng: Kodal Dommer: Harald Frøysnes
Forløp: fot hare kl 09.07, slipp 2 kl 10.48, los kl 10.49,full tid rådyr,

 

 

Katalog nr: tors 1012/fre 1013 Hundens navn: NO48701/16 Gitmarkbakken's Tilia, beagle Fører: Marius Githmark
Dag 1 Terreng: Eieseter Dommer: Gunnar Kristiansen
Forløp: rådyrlos, losdyr sett, 90 min rådyrlos, hunden koblet, på vei til nytt slipp, ny rådyrlos, fulltid på rådyr nr 2, koblet og avsluttet kl 15.00   96 NM-poeng
Dag 2 Terreng: Skjelbredstrand Dommer: Sven Tore Kittilsen
Forløp: slipp kl 08.02, fot kl 08.50, los kl 10.54, premielos, fulltid, nytt slipp kl 14.04, fot kl 14.30,

 

 

Katalog nr: tors 1013/fre 1014 Hundens navn: NO47118/12 Haresporet's Nix-titan, drever Fører: Arne Olsby
Dag 1 Terreng: Elvik Dommer: Lars Omdal
Forløp: kl 09.19 melder dommern om los, fulltid, ny los,premielos   99 NM-poeng
Dag 2 Terreng: Fossum Dommer: Bjørnar Brudal
Forløp: premielos

 

 

Katalog nr: tors 1014/fre 1015 Hundens navn: NO36166/16 Glundbergbakken's Raja, drever Fører: John Kristian Solbrekke
Dag 1 Terreng: Bjønnes Dommer: Knut Homdrom
Forløp: tilbakemelding om los kl 08.12, fulltid, hunden koblet og nytt slipp kl 11.30, kl 14.20 los   114 NM-poeng
Dag 2 Terreng: Moholt Dommer: Tommy Andersen
Forløp: uttak på ukjent losdyr, jaget fulltid på rådyr, la selv av etter en skikkelig langtur og kommer spora tilbake nå, koblet og slipper på ny plass, ny los kl 13.50,

 

 

Katalog nr: tors 1015/ fre 1016 Hundens navn: SE40946/2012 Tajm Choko, drever Fører: Jørn Aamand
Dag 1 Terreng: Dal Dommer: Arne Gunnar Tollehaugen
Forløp: kl 08.38 melder dommeren om los, full tid på rådyr, ny los for full musikk - rådyr, ny los og full tid nå på rådyr   113 NM-poeng
Dag 2 Terreng: Teigkollen Dommer: Karl Jakob Høvik
Forløp: slipp kl 08.00, full tid på rådyr, nytt slipp og ny los,

 

 

Katalog nr: tors 1017/fre 1018 Hundens navn: NO42633/12 Langedals Drama, beagle Fører: Kamil Kulis
Dag 1 Terreng: Siljan Dommer: Simen Are Melfald
Forløp: gått i rådyr siden morgenen, hunden er rådyr-ren, fant til slutt et harespor og hunden er nå i fot, los bekreftet, losdyr hare,mye drama i dag - men ingen premielos, hunden koblet og prøven avsluttet   40 NM-poeng
Dag 2 Terreng: Nenset Dommer: Geir Holtet Johansen
Forløp: slipp kl 08.00, koblet og avsluttet

 
 

Katalog nr: tors 1018/fre 1019 Hundens navn: NO51720/12 Stuttfot's Ø-timber, drever Fører: Gjermund Lie
Dag 1 Terreng: Stulen Dommer: Kenneth Johnsen
Forløp: los kl 08.35, premielos, losen går fjellstøtt, full tid, hunden koplet, forflytter til ny terrengdel, nytt slipp kl 10.30, ny los kl 11.37, hunden koblet og prøven er avsluttet.  109 NM-poeng
Dag 2 Terreng: Herum Dommer: Jørn Heiland
Forløp: slipp kl 08.00, fot kl 08.05, losen går, -og losen går fjellstøtt, premielos, hundeeier har fått beskjed om å koble, nytt slipp kl 11.06, ny los, uttak ut av hørehold, premielos, hundeeier prøver å koble, hundeeier har fått trimmet og koblet hunden

 

 

Katalog nr: tors 1020/fre 1021 Hundens navn: NO46635/11 Silver Creek S'Bera, beagle Fører: Brynjulf Strømsaas
Dag 1 Terreng: Fossum Dommer: Bjørnar Brudal
Forløp: premielos,  80 NM-poeng
Dag 2 Terreng: Skrehelle Dommer: Simen Are melfald
Forløp: slipp kl 08.00, ukjent fot, los 09.05 på rådyr, losen går ennå, 90 min fulltid rådyr, koblet, nytt slipp, nytt slipp skrehelle golfpark hull 18, fot kl 11.55, los kl 12.00, los to, fulltid rådyr og koblingsordre gitt, vellykket kobling, hunden fant nytt rådyr på vei til bilen, ny los kl 14.50, losen går, vi forsøker å koble.

 

 

Katalog nr: tors 1021/fre 1022 Hundens navn: NO43003/14 Stakkelias Dacco III, drever Fører: Ronny Engen
Dag 1 Terreng: Marka Dommer: Harald Frøysnes
Forløp: fot kl 09.05, los kl 09.10,   85 NM-poeng
Dag 2 Terreng: Oklungen/Bjørkedalen Dommer: Finn Holm Nygaard
Forløp: 90 min rådyr, koblet kl 10.45, full tid på rådyrlos nr 2, 

 

 

Katalog nr: tors 1023/ fre 1024 Hundens navn: NO46048/14 Luna, beagle Fører: Even Hogsrud
Dag 1 Terreng: Valle Dommer: Morten Åsen
Forløp: kl 08.28 los, fulltid rådyr, dårlige mobilforhold i terrenget, slipp 2: ny los kl 11.40, rådyr sett i uttaket,premielos, losen går,kl 13.10 fulltid rådyr, koblet og avsluttet for dagen  112 NM-poeng
Dag 2 Terreng: Marka Dommer: Knut Homdrom
Forløp: dommer melder om los kl 08.30,full tid, nytt slipp, los, 

 

 

Katalog nr: tors 1024/fre 1025 Hundens navn: NO45559/16 Bakkeskogen's Tulla, drever Fører: Odd Egil Raugstad
Dag 1 Terreng: Høen Dommer: Gunleik Hauge
Forløp: slipp kl 08.00, fot kl 08.01, los kl 08.06, premielos, full tid, koblet, slipp 2 kl 12.29, kobla kl 13.40, slutt for dagen   80 NM-poeng
Dag 2 Terreng: Dal Dommer: Arne Gunnar Tollehaugen
Forløp: harefot og vil prøve det litt å se, kopla og gir opp haregreia, prøver noe nytt, full los med godt trøkk - rådyr, premielos, kobla etter bråstopp og var redd for akutt skade - det gikk bra, nytt slipp, ny rådyrlos, fulltid, 

 

 

Katalog nr: tors 1026/fre 1027 Hundens navn: SE45712/2012 Änglands Elektra, drever Fører: Dagfinn Pedersen
Dag 1 Terreng: Brunlanes Dommer: Olav Helge Stemkjær
Forløp: slipp kl 08.00, fot kl 08.25, los kl 09.05, fulltid,, koblet og flytter, nytt slipp kl 11.40, fot kl 15.04, los kl 15.10   95 NM-poeng
Dag 2 Terreng: Valle Dommer: Morten Åsen
Forløp: fot kl 08.07, uttak kl 08.48, hare sett, premielos, losen går, fulltid hare, kobling, hundeeier plystrer inn i full los, nytt slipp, ny fot, uttak 11.02, fulltid rådyr, koblet og avsluttet

 

 

Katalog nr: tors 1028/ fre 1029 Hundens navn: NO56714/13 Lyngdølen's Bella Ii, drever Fører: Vebjørn Ihler
Dag 1 Terreng: Teigkollen Dommer: Karl Jakob Høvik
Forløp: slipp kl 08.00, fot, los kl 09.01, fulltid,  117 NM-poeng
Dag 2 Terreng: Akland/Risør Dommer: Peder Arnt Næs
Forløp: rådyrlos, premielos, full tid rådyr, ny rådyrlos, premielos,

 

 

Katalog nr: tors 1030/fre 1031 Hundens navn: NO37460/13 Klingagårdens Dacco, drever Fører: Jan W. Martinsen
Dag 1 Terreng: Oklungen/Bjørkedalen Dommer: Finn H. Nygaard
Forløp: 90 min rådyr, los 2 tapsfritt 90 min rådyr   119 NM-poeng
Dag 2 Terreng: Tvedalen Dommer: Tom Thunberg
Forløp: revelos, reven sett, los rådyr sett, 

 

 

Katalog nr: Hundens navn:  Fører: 
Dag 1 Terreng:  Dommer:
Forløp
Dag 2 Terreng: Dommer
Forløp

 

 

Katalog nr: Hundens navn:  Fører: 
Dag 1 Terreng:  Dommer:
Forløp
Dag 2 Terreng: Dommer
Forløp

 

 

 

 

 

 

 Dommerne melder inn via SMS, og det kan være dårlig mobildekning i enkelte terreng.

Katalog nr: 1001 Hundens navn: NO37060/15 Finnelia's Taika, finskstøver Eier/Fører: Sven Olav Yndestad
Dag 1 Terreng: Seljordsheia Dommer: Arne Verpe
Forløp: fot kl 08.25, kl 13.39 uttak
47 egenskapspoeng/ 115 premiepoeng/ 123 konkurransepoeng
Dag 2 Terreng:Kvålsgrend Dommer: Gunleik Hauge
Forløp: slipp kl 08.00

 

 

Katalog nr: 1004 Hundens navn: NO35350/13 Rajja, finskstøver Eier/Fører: Alf Normann
Dag 1 Terreng: Fjågesund-Fambekk Dommer: Rune Andersson
Forløp: fot kl 08.10, uttak kl 08.15, premielos, full tid, nytt slipp
65 egenskapspoeng/ 185 premiepoeng/ 191 konkurransepoeng
Dag 2 Terreng: Mo Dommer: Harald Sandbakken
Forløp: Vi finner ikke harehopp i dag, men gir ikke opp,

 

 

Katalog nr: 1005 Hundens navn: NO42412/13 Valdo, luzernerstøver Eier/Fører: Thorleif Øverland
Dag 1 Terreng: Birthedalen 1 Dommer: Simen Are Melfald

Forløp: Slipp kl 08.00, fot kl 08.00, los kl 09.10, Eier og dommer så uttaket. Det hoppet ut to harer i uttaket, Valdo valgte den ene, -han syntes nok det var vanskelig å jage begge to samtidig!, kl 09.30 haren sett med Valdo i full los 30 sekunder bak, premielos 60 min tapsfri, Valdo har passert med haren en rekke ganger, Nå ingen Valdo sett, men Valdo godt hørt. Premielos 90 min tapsfritt og losen går, full tid -120 min tapsfritt, Koblingsordre gitt og dommer putter på hørselvern når Thorleif skal rope inn Valdo, -hu jeg 10 i mål på hundeeier! Koblet.
Nytt slipp, ny fot, kl 11.30 los, 60 min og losen går fortsatt, prøven avsluttet kl 14.00

Full tid på los nr to
i dag var Valdo veldig go'
Tapsfritt denne å
ingen ting mer å gjøre for Valdo nå

75 egenskapspoeng/ 195 premiepoeng/ 204 konkurransepoeng

Dag 2 Terreng: Birthedalen 2 Dommer: Kai Ole Lid
Forløp: Slipp kl 08.00, fot kl 08.00, uttak og haren sett kl 08.02, kl 08.08 hare sett for 2. gang,kl 08.10 tap, Valdo sliter -nærmer seg premielos, 90 min passert, full tid, forflytning med bil - nytt slipp kl 12.50, ny los kl 13.27, haren sett kl 13.51 -den var helt grå, ny premielos - tapsfri så langt, koblet og avsluttet kl 15.00

 

 

Katalog nr: 1006 Hundens navn: NO44009/14 Voredalens Stella, hamiltonstøver Eier/Fører: Rune Sliper
Dag 1 Terreng: Høystul Dommer: Kåre Blakstad
Forløp: fot, los, tap, los, tap, koplet - nytt slipp, fot, kl 11.50 meldes det om los, kl 12.52 er det tap
56 egenskapspoeng/ 93 premiepoeng/ 101 konkurransepoeng
Dag 2 Terreng: Seljordsheia Dommer: Arne Verpe
Forløp: kl 08.38 fot, kl 08.41 los, premielos

 

 

Katalog nr: 1007 Hundens navn: SE41130/2014 Flyåsens Mikki, finskstøver Eier/Fører: Elvar Aune
Dag 1 Terreng: Findreng -Vrådal Dommer: Odd Hansen
Forløp: Eier melder kl 10.08 at hunden har los, kl 11.52 melding om premielos, full tid,
62 egenskapspoeng/ 182 premiepoeng/ 189 konkurransepoeng
Dag 2 Terreng: Fjågesund - Sandbekk Dommer: Rune Andersson
Forløp: kl 08.22 meldes det om los, premielos, ny los kl 10.30,

 

 

Katalog nr: 1008 Hundens navn: NO40062/13 Loke, dunker Eier/Fører: Åge Skjæveland
Dag 1 Terreng: Våtna - Fyresdal Dommer: Kenneth H. Johnsen
Forløp: slipp kl 08.00, fot kl 08.04,.59 los kl 10, premielos, full tid
56 egenskapspoeng/ 176 konkurransepoeng/ 185 konkurransepoeng
Dag 2 Terreng: Åbø Dommer: Ole Ingolf Saga
Forløp: slipp kl 08.00, rett i fot,kl 08.14 los, hare sett med Loke i godt driv 3 minutter bak, premielos 60 min tapsfritt, hare sett for andre gang - 90 minutter, Haren går trangt så det har blitt litt vanskeligere, full tid, nytt slipp kl 11.20, ny fot kl 12.00, ny los kl 12.45, ny premielos, 90 min passert, fulltid, koblet og avsluttet kl 15.15

 

 

Katalog nr: 1009 Hundens navn: NO37172/13 Sega's Rikko Eier/Fører: Gunnar Kristiansen
Dag 1 Terreng: Trovassli Dommer: Arne Gunnar Tollehaugen
Forløp: fot - litt snø på bakken, los, kl 16.00 kobling
49 egenskapspoeng/ 86 premiepoeng/ 93 konkurransepoeng
Dag 2 Terreng: Dommer
Forløp: Starter ikke dag 2

 

 

Katalog nr: 1010 Hundens navn: NO53437/11 Jm-conny, finskstøver Eier/Fører: Geir Helge Espeseth
Dag 1 Terreng: Nissedal 2 Dommer: Finn Holm Nygaard
Forløp: hunden fikk ikke ut hare, 
12 egenskapspoeng/ 12 premiepoeng/ 15 konkurransepoeng
Dag 2 Terreng:Suvdal - Tørdal Dommer: Kjell Jan Moseid
Forløp: Koblet og avsluttet kl 09.30

 

 

Katalog nr: 1012 Hundens navn: NO52239/13 Trollfossens KG Losi, dunker Eier/Fører: Knut Homdrom
Dag 1 Terreng: Mo Dommer: Harald Sandbakken
Forløp: fot kl 08.30, nydelig snøvær, kl 11.03 går fremdeles i fot
19 egenskapspoeng/ 19 premiepoeng/ 23 konkurransepoeng
Dag 2 Terreng: Seljordsheia 2 Dommer: Jørn Heiland
Forløp: Slipp kl 08.00, kl 08.05 fot, kl 08.15 los, losen går og en liten harepus er sett 3 ganger, premielos, nytt slipp

 

 

Katalog nr: 1013 Hundens navn: SE51098/2011 Belger Du Nord Eskil, finskstøver Eier/Fører: Øyvind Andresen
Dag 1 Terreng: Skafså Dommer:Geir Holtet Johansen
Forløp: Slipp kl 08.00, fot kl 08.02, los kl 08.06, full tid, kl 12.05 nytt slipp, kl 13.15 koblet og avsluttet
52 egenskapspoeng/ 172 premiepoeng/ 179 konkurransepoeng
Dag 2 Terreng: Hukmoen - Sauland Dommer: Frank Ove Lia
Forløp: Slipp kl 08.00, fot 08.10, los 08.20, full tid, nytt slipp kl 10.40, koblet og avslutter kl 14.05

 

 

Katalog nr: 1014 Hundens navn: NO37103/15 Ilebekkskogens Santtu, finskstøver Eier/Fører: Anders Hodnemyr
Dag 1 Terreng: Øyvågslid - Langlim  Dommer: Sverre Rinden
Forløp: fot kl 08.45, los kl 09.00, premielos, tap, nytt slipp, kl 14.42 koblet
61 egenskapspoeng/ 127premiepoeng/ 135 konkurransepoeng
Dag 2 Terreng: Førstaul Dommer: Viggo Solvang
Forløp: slipp 08.00, fot 08.10, uttak 08.35, premielos, fulltid, nytt slipp

 

 

Katalog nr: 1016 Hundens navn: NO42650/15 Trollfossens Lyna, dunker Eier/Fører: Oddvar Bjørkås
Dag 1 Terreng: Kilen Dommer: Kjetil Høidalen
Forløp: Slipp kl 08.00, fot kl 08.25, los kl 09.53, koplet kl 10.50 i tap, nytt slipp kl 11.10, kl 12.40 fot, kl 13.00 los - haren sett rett etter uttak
51 egenskapspoeng/ 82 premiepoeng/ 86 konkurransepoeng
Dag 2 Terreng: Tjønnegrend Dommer: Per Sandåker
Forløp: slipp kl 08.00 fot kl 08.10, uttak kl 08.50, premielos, full tid og nytt slipp, uttak kl 14.15

 

 

Katalog nr: 1017 Hundens navn: NO52336/11 Boris, haldenstøver Eier/Fører: Jan Willy Halvorsen
Dag 1 Terreng: Lundarvollen Dommer: Lars-Arild Risholt
Forløp: Fot kl 08.10, los, hare sett, premielos, kl 13.55 ny los, hare sett v/spor, full tid på hare nr 2    
76 egenskapspoeng/196 premiepoeng/206 konkurransepoeng
Dag 2 Terreng: Storli Dommer: Sven Tore Kittilsen
Forløp: slipp kl 08.00, fot kl 08.15, los kl 10.52, premielos, hare sett i gjentak, full tid, koblet i los, nytt slipp kl 14.15, koblet kl 15.30

 

 

Katalog nr: 1018 Hundens navn: NO47719/12 Moseheias Jallu, finskstøver Eier/Fører: Ole Sigfred Eriksen
Dag 1 Terreng: Nissedal 1 Dommer: Olav Helge Stemkjær
Forløp: fot kl 08.35, los, premielos
63 egenskapspoeng/ 125 premiepoeng/ 130 konkurransepoeng
Dag 2 Terreng: Høystul Dommer: Kåre Blakstad
Forløp: fot

 

 

Katalog nr: 1019 Hundens navn: SE29101/2014 Finnörjes Jallu, finskstøver Eier/Fører: Knut Albert Songe
Dag 1 Terreng: Storli Dommer: Sven Tore Kittilsen
Forløp: fot kl 08.00, los kl 08.05, premielos, tap, gjentak, los, losdyr konstantert - losen går godt nå, full tid, kl 11.45 koblet, nytt slipp kl 12.10, kl 12.46 fot, kl 14.45 koblet og avsluttet
61 egenskapspoeng/ 181 premiepoeng/ 187 konkurransepoeng
Dag 2 Terreng: Birthedalen 1 Dommer: Simen Are Melfald

Forløp: slipp kl 08.00, fot kl 08.00
Ingen los for Jallu ennå, men dommeren haren han så
Den satt ved vårt bål, 3 meter fra min sekk, men Jallu han er fremdeles søkk vekk...
Da er haren funnet og losen den går, hare og hund i los har nå passert vårt bål.
Jallu går godt, hare og hund sett igjen. Premielos 60 min tapsfritt, hu jeg-tap i hei, 90 min passert, 120 min på Jallu, koblingsordre gitt.prøven avsluttet

 

 

Katalog nr: 1020 Hundens navn: NO34652/13 R-Rusken, hamiltonstøver Eier/Fører: Arnfinn Haugan
Dag 1 Terreng: Tørdal Dommer: Kai Ole Lid
Forløp: Slipp kl 08.00, kl 10.26 Rusken søker og søker, ikke fot foreløpig, kl 10.50 gode søk - fortsatt ikke fot, kl 12.25 fot, kl 14.55 koblet og avsluttet
Dag 2 Terreng: Findreng - Vrådal Dommer: Odd Hansen
Forløp

 

 

Katalog nr: 1021 Hundens navn: NO40476/13 Baro, hygenhund Eier/Fører: Bjørn Lindal
Dag 1 Terreng: Åbø Dommer: Ole Ingolf Saga
Forløp: Slipp kl 08.00, rett i fot, los kl 08.26, premielos, har ute en hare som drar ut litt, men kommer tilbake, gjentak etter et lengre tap, har 2.premie inne, kl 12.21 kommer melding fra dommer om full tid, nytt slipp, fot, kl 14.30 kobla og avslutta
64 egenskapspoeng/ 184 premiepoeng/ 193 konkurransepoeng
Dag 2 Terreng: Nissedal 2 Dommer: Finn H. Nygaard
Forløp: los rett før kl 08.30, haren gikk i ur og hunden reiv av seg peileren, haren er på beina igjen og losen går godt, premielos inne, losen går, full tid,

 

 

Katalog nr: 1022 Hundens navn: NO41100/13 RS Kvita, hamiltonstøver Eier/Fører: Øystein Dalen
Dag 1 Terreng: Tjønnegrend Dommer: Per Sandåker
Forløp: Slipp kl 08.00, fot kl 08.10, los kl 09.55, haren sett kl 10.05, losen går, premielos, kl 12.15 full tid, koblet og nytt slipp, kl 13.05 fot, kl 13.10 uttak, kl 14.42 avsluttet
72 egenskapspoeng/ 192 premiepoeng/ 200 konkurransepoeng
Dag 2 Terreng: Valle Dommer: Sverre Rinden
Forløp: kl 08.35 fot, kl 08.40 los, tap, ny fot

 

 

Katalog nr: 1023 Hundens navn: SE44700/2012 Kroonmäen Ila, finskstøver Eier: Rune Gjengedal/Fører: Kjetil Nygaard
Dag 1 Terreng: Nordbygda - Morgedal Dommer: Jørn Heiland
Forløp: SAlipp kl 08.05, fot kl 08.10, kl 10.55 los, hunden har vært ut av hørehold - men nå har vi gått på og har full kontroll igjen, premielos
60 egenskapspoeng/ 180 premiepoeng/ 187 konkurransepoeng
Dag 2 Terreng: Skafså Dommer: Geir Holtet Johansen
Forløp: slipp kl 08.00 uttak kl 08.27, kl 10.55 full tid, haren sett 6 ganger, nytt slipp kl 11.55, fot, ny los kl 13.04

 

 

Katalog nr: 1024 Hundens navn: NO40154/15 SEGA'S Jakko, finskstøver Eier: Torbjørn Strand/Fører: Thor Audun Askedal
Dag 1 Terreng: Kvålsgrend Dommer: Gunleik Hauge
Forløp: Slipp kl 08.00, fot kl 08.28, kl 10.25 los, full tid
65 egenskapspoeng/ 185 premiepoeng/ 192 konkurransepoeng
Dag 2 Terreng: Kilen Dommer: Kjetil Høidalen
Forløp: slipp kl 08.00, fot kl 08.20, ny fot kl 12.00, bikkja tok haren under ei gran før uttaket :( , nytt slipp kl 12.50,

 

 

Katalog nr: 1025 Hundens navn: NO37179/13 Sega's Tilla II, finskstøver Eier/Fører: Jens Angelstad Noddeland
Dag 1 Terreng: Førstaul Dommer: Viggo Solvang
Forløp: kl 08.10 fot, 4 timer på fot uten å få ut, flyttet oss og kommet i dårlig fot etterhvert
12 egenskapspoeng/ 12 premiepoeng/ 15 konkurransepoeng
Dag 2 Terreng: Lundarvollen Dommer: Lars-Arild Risholt
Forløp: kl 08.35 los, Tilla er koblet da haren stort sett løp på vei, nytt slipp kl 09.35, ny fot kl 09.40, nytt uttak kl 10.05, premielos- "Odinblod" skriver dommeren, 

 

 

Katalog nr: 1026 Hundens navn: NO45226/13 Mt Bayaz, dunker Eier/Fører: Torbjørn Kristiansen
Dag 1 Terreng: Suvdal -Tørdal Dommer: Kjell Jan Moseid
Forløp: Bayaz kom fort i fot, det dårlig mobildekning i terrenget, los
44 egenskapspoeng/ 69 premiepoeng/ 73 konkurransepoeng
Dag 2 Terreng: Nissedal 1 Dommer: Olav Helge Stemkjær
Forløp: kl 08.00 fot, uttak og los - haren gikk inn, nytt slipp - er i fot, ny los

 

 

Katalog nr: 1028 Hundens navn: NO60511/10 Finnelia's Bjuti 2, finskstøver Eier/Fører: Ole Erlend Sandsmark
Dag 1 Terreng: Grønliheia Dommer: Olav Gjersund
Forløp: kl 10.50 meldes det om los, losdyr ukjent, ny fot, G for klovdyrjag
Dag 2 Terreng: Dommer
Forløp: Starter ikke

 

 

Katalog nr: 1029 Hundens navn: NO49035/12 Kvikk, finskstøver Eier: John Kvisli/Fører: Jacob Olimstad
Dag 1 Terreng: Hukmoen - Sauland Dommer: Frank Ove Lia
Forløp: Slipp kl 08.00, fot kl 08.39, Uttak klk 08.58, kl 10.05 losen går støtt og fint - haren sett tre ganger, premielos, Kvikk står på og viser oss haren gang på gang, kl 12.15 full tid, kl 13.15 koblet og avsluttet
60 egenskapspoeng/ 180 premiepoeng/ 186 konkurransepoeng
Dag 2 Terreng: Våtna - Fyresdal Dommer: Kenneth H. Johnsen
Forløp: kl 08.20 fot, kl 08.40 los, premielos, ett lengre tap meldes kl 11.00, gjentak, full tid, nytt slipp, fot kl 14.05, kl 15.02 koblet og prøven avsluttes

 

 

Katalog nr:1030 Hundens navn: NO44006/14 Voredalens Fant, hamiltonstøver Eier/Fører: Martin Godtfredsen
Dag 1 Terreng: Nissedal Dommer: Bjørn Egil Berntsen
Forløp: Slipp 08.00, fot, los, hare sett, premielos, full tid, nytt slipp
64 egenskapspoeng/ 184 premiepoeng/ 191 konkurransepoeng
Dag 2 Terreng: Trovassli Dommer: Arne Gunnar Tollehaugen
Forløp: kl 08.19 melder dommeren at hunden går i fot, kobla - nytt slipp, ny fot, litt vrien fot i dag, 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dommerendring; pga av få påmeldte hunder har det blitt endret til at Bjørn Roald dømmer alle raser. 

Vi byr inn til årets utstilling om vil holdes på Sandvin i Bø som de siste årene. 

Dommer vil bli  Bjørn Roald.

 Informasjon_om_utstilling.pdf

 

Prøven blir desverre avlyst i år også grunnet snømengdene vi har fått de siste ukene. Alle ekvipasjer har fått beskjed.

Klubbens vinterprøve vil få hovedkvarter i Seljord. Seljord Ferieland AS /vv Shell stasjon.

Overnatting 550 pr rom/døgn. (Plass til 2 pers). Dette må bestilles tidlig så det er ledig rom.

Bestilling av overnatting gjøres direkte til Seljord Feriesenter på telefon 35 05 00 00

Kost kr 600 for hele helgen +30 for brus

Bestilling av kost gjøres til A.G Tollehaugen på telefon 97 00 02 65

Program_for_EP_vinter_2019.pdf

Premieliste_dag_1.pdf

premieliste.pdf

En hund er trukket, oppdatert deltakerliste her: Påmeldte_DM_2019_oppdatert_liste_29.10.2019.pdf

Dreiebok

Overnatting bestilles av deltaker på telefon 35 06 90 00 eller på mail Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.. Referer til at du skal delta på Telemark Harehund Klubb sitt arrangement. 

Priser:

Priser er pr person ankomst lørdag 2. Nov avreise mandag 4. Nov. Inkludert kost for oppholdet. 

Leilighet med 2 personer 1900,- pr pers

Leilighet med 1 person 2400,-

Leilighet/hytte med 3-4 personer 1700,- pr pers

Litt informasjon om plassen, på plassen er det ikke servering så det som ønskes av god drikke må medbringes selv.

Sengetøy må hver enkelt ta med seg, dyne og pute er det der. 

Alle deltakere/reserver og dommere har fått tilsendt en e-post med program og informasjon om arrangementet.
Som avsenderadresse står Norsk Kennel Klub. Denne e-posten kan ha havnet i søppelposten din!

 

PROGRAM.pdf

DM blir arrangert den 3-4 November 2019. Påmeldingsfrist: 18.oktober 2019

Stamkvarter vil bli Straand Hotell/ Leiligheter i Vrådal.

Bilde av leiligheter